سامانه مدیریت پسماند و نخاله ساختمانی

1- اجزاي سامانه هوشمند مديريت ناوگان بازيافت

سامانه هوشمند مديريت ناوگان بازيافت با استفاده از يک کنسول داخل خودرو و از طريق بستر مخابراتي GPRS با مرکز کنترل در ارتباط بوده و با اهداف زير طراحي گرديده است:

مديريت توزيع و تخليه پسماند
نظارت دقيق و مستمر بر عملکرد رانندگان
اتوماسيون سرويس دهي ( پته )
پايش ميزان حرکت هر خودرو
حذف مسيرهاي اضافي و مراجعات اضافي به سازمان
قابلیت تعریف مصرف سوخت برحسب نوع خودرو ، مکان و سرعت خودرو

به طور کلي اين سامانه از چهار بخش عمده تشکيل شده است:

کنسول داخل خودرو
مرکز کنترل
پايگاه نظارتي پيمانکاران
کنسول ابطال پته

1-1- کنسول داخل خودرو

کنسول داخل خودرو به صورت يک سيستم مکانياب طراحي، تست و توليد شده است که قابليتهاي زير را دارا مي باشد:

GSM Tracking system
20 channels GPS
GSM - SMS – GPRS
Online Tracking
Offline - MMC
Geo fence
Digital Inputs – SOS Key
Digital Outputs
Built in battery
Built in MIC
DC Input ( 7 – 35 V)
Serial Port

اين سخت افزار به گونه اي طراحي شده است که در خودروهاي سبک، نيمه سنگين و سنگين قابليت نصب دارد. اين دستگاه از طريق يک سيم کارت و از بستر GPRS با مرکز در ارتباط مي باشد. پروتکل ارتباطي UDP بوده و به همين دليل هزينه مصرفي سيم کارت در روز بسيار اندک مي باشد. ( چنانچه از سيم کارت ايرانسل استفاده شود، هزينه سيم کارت هر خودرو در روز کمتر از 300 ريال خواهد بود. )

وروديهاي سيستم اين امکان را در اختيار مديران قرار مي دهد که علاوه بر استفاده به عنوان کليد SOS، جهت تشخيص روشن و خاموش بودن خودرو و يا باز و بسته بودن درب و ... مورد استفاده قرار گيرد.

1-2- مرکز کنترل

مرکز کنترل سيستم، شامل کنسول تعاريف، کنسول تجميعي، کنسول مالي و داشبورد مديريتي مي باشد. اين مرکز که عموما در مراکز سازمان پياده سازي مي گردد وظيفه نظارت و مديريت سيستم را به عهده دارد. کنسول تجميعي يک نمايشگر بزرگ (معمولا 40 اينچي) مي باشد که وضعيت موجود ناوگان را با استفاده از علائم تصويري به نمايش مي کشد. کنسول تعاريف در واقع نرم افزار مديريت خودروها بوده و پرونده هاي رانندگان در آن بايگاني گشته و گزارشات سيستم از طريق اين بانک اطلاعاتي ميسر مي گردد. کنسول مالي سيستم نگاه دارنده پرونده مالي رانندگان بوده و تمامي مراودات بانکي مربوط به پرداختهاي رانندگان و خريد پته از طريق اين کنسول اجرا مي گردد. داشبورد مديريتي امکاناتي را که يک مدير سازمان نياز دارد به صورت کاملا ساده در اختيار مديران قرار مي دهد.

در مرکز کنترل علاوه بر نظارت Online بر عملکرد خودروها، با تعاريف پايه صورت پذيرفته ( که مي توان به مسيرهاي هر خودرو، محدوده هاي شهري، ايستگاهها و ... اشاره نمود.) امکان استخراج گزارشات زير ميسر مي گردد:

1-گزارش حضور و غياب خودروها شامل ساعت شروع و پايان فعاليت.

2-گزارش مسافت پيموده شده هر خودرو به تفکيک:

کل مسافت پيوده شده.
مسافت پيموده شده در مسير خود.
مسافت پيموده شده در مسير جايگزين.
مسافت پيموده شده در محدوده هاي مختلف شهري.
مسافت پيموده شده در مسيرهاي غير مجاز.
مسافت پيموده شده به صورت آزاد.
مسافت پيموده شده خارج از سرويس دهي.

3-گزارشات ميزان جابجايي بار به تفکيک:

محدوده هاي شهري.
نقاط تخليه.
گروه خودروها.
ساعات مختلف روز.
روزهاي مختلف هفته.
ماههاي سال.

4-گزارشات ماموريتها شامل:

عداد ماموريتها در واحد زمان.
درصد ماموريتهاي موفق.
تفکيک ماموريت بر اساس زمان، محدوده، مسير و خودرو.
پي گيري ماموريتهاي ناموفق.
همچنين سيستم قابليت استخراج انواع نمودارهاي گرافيکي جهت تصميم گيري مديران را دارد.

1-3- پايگاه نظارتي پيمانکاران

علاوه بر مرکز کنترل، با استفاده از يک سيستم تحت وب و بر اساس تعريف کاربران که از طريق کنسول تعاريف در مرکز کنترل صورت مي پذيرد، پيمانکارن مي توانند به صورت همزمان خودروهاي خود را نظارت و مديریت نمايند. در اين پايگاه اينترنتي امکان دريافت گزارشات زير براي هر پيمانکار وجود دارد:

گزارش خلاصه عملکرد هر خودرو.
گزارش حضور و غياب خودروها شامل ساعت شروع و پايان فعاليت.
گزارش مسافت پيموده شده هر خودرو.
گزارش مسيرهاي حرکتي هر خودرو.

1-4- کنسول ابطال پته

اين کنسول به صورت يک دستگاه پورتابل مي باشد که در مراکز تخليه توسط متصديان مربوطه استفاده مي شود. اين سيستم از طريق يک کانکتور مخصوص به کنسول داخل -خودرو متصل شده و پس از چک کردن پته نسبت به ابطال آن اقدام مي نمايد.

2- سناريوي سامانه هوشمند بازيافت

دريافت پته: مسئول مربوطه با مراجعه به مرکز کنترل و پس از اجراي تشريفات قانوني و مالي پته مربوط به هر خودرو را خريداري و دريافت مي نمايد. اين عمليات مي تواند از طريق نرم افزارهاي موجود در سازمان صورت پذيرد.

ارسال پته به خودرو: پس از تکميل اطلاعات پته، اطلاعات هر پته به خودروي مورد نظر منتقل مي شود. اين امر به صورت کاملا اتوماتيک و از طريق بستر GPRS صورت مي گيرد. پته شامل نقطه تخليه نيز مي باشد. ارتباط بين نرم افزار موجود در سازمان و نرم افزار مرکز کنترل از طريق بانک اطلاعاتي مي باشد.

حرکت خودرو به سمت نقطه تخليه: خودرو پس از بارگيري به سمت نقطه تخليه حرکت کرده و در محدوده مورد نظر توقف نموده و منتظر متصدي مرکز تخليه مي باشد.

چک کردن پته:متصدي مرکز با اتصال دستگاه ابطال پته به کنسول داخل خودرو، ابتدا از داشتن پته مورد نظر اطمينان حاصل نموده و سپس اقدام به ابطال يک پته مي نمايد.

ارسال کد پته به مرکز کنترل: کنسول داخل خودرو کد پته ابطال شده را به مرکز کنترل ارسال مي نمايد.

تخليه بار: پس از ابطال پته، راننده اقدام به تخليه پسماند نموده و محل تخليه را ترک مي نمايد.

ثبت يک ماموریت در مرکز کنترل: سيستم به طور اتوماتيک پس از خروج خودرو از محدوده تخليه، کليه عمليات از نقطه بارگيري ( توقف اول )، عمليات ابطال پته، عمليات تخليه ( توقف دوم ) و مسير بازگشت را به همراه اطلاعات زماني و مکاني به عنوان يک ماموریت کاري ثبت مي نمايد.

(ردیاب خودرو , پرداخت الکترونیک, ردیابی ماشین , ردیابی خودرو, مدیریت ناوگان , مدیریت پسماند, ردیابی لودر, ردیابی کامیون, ردیابی تریلی)

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این درگاه به شرکت آناد صنعت تعلق دارد
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراحی و گرافیک کومه